Projekty/Konkursy

WYNIKI  KONKURSU  PLASTYCZNEGO

 

W kategorii klas 1-3 SP:

I miejsce – klasa 3c: Agata Kwiatkowska, Laura Więcław

Wyróżnienie:

klasa 2a: Graczyk Julia, Stolarska Alicja

klasa 1a: Aleksandra Zawiślak, Julia Tęcza

 

           W kategorii klas 4-6 SP:

I miejsce – klasa 6a: Martyna Antoniak, Aleksandra Grzeszczyk

Wyróżnienie:

klasa 6b: Barbara Bodnar, Nikola Graczyk

klasa 5b: Marta Zawiślak, Kalina Klich

 

           W kategorii klas 1-3 G:

I miejsce – klasa 2aG: Aleksandra Zajączkowska, Oliwia Staszak

Wyróżnienie:

klasa 1aG: Malwina Panasiuk, Karolina Michalska

klasa 2bG: Oliwia Dobrzyńska, Agata Hrabelska

Szkolne Dni Profilaktyki i Promocji zdrowia odbywały się w tym roku pod hasłem „Zdrowie – najlepszy wybór!”. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu profilaktycznych przedsięwzięciach: w konkursie plastycznym „ Zdrowo jem, więcej wiem” dla klas 1-3 SP i „Twoje zdrowie w Twoich rękach” dla klas 4-6 SP i gimnazjum, w konkursach wiedzy o zdrowiu, zajęciach warsztatowych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęciach z zakresu profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych i tytoniu. Nasi uczniowie i ich rodzice otrzymali materiały profilaktyczno – edukacyjne z kampanii „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” o tematyce prawidłowych relacji rodziców  i dzieci oraz o opiece, zaufaniu i odpowiedzialności.

Na apelu z okazji Święta Patrona Szkoły, w dniu 03.06.2016r. wszyscy laureaci konkursów i wyróżnieni uczniowie zostali nagrodzeni przez panią Burmistrz Stanisławę Bodnar i pana Dyrektora Ryszarda Jamrożego nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Gminę Suchań. Biorąc za wzór naszego patrona – patriotę i sportowca Janusza Kusocińskiego, obchody Dni Profilaktyki zakończyliśmy jak co roku na sportowo, uczestnicząc w III Międzyszkolnym Biegu Kusego. 

Laureaci konkursów:

- konkurs plastyczny (w poszczególnych kategoriach):Laura Więcław i Agata Kwiatkowska z klasy 2cSP;
 - Malwina Panasiuk i Zuzanna Wieczorek z klasy 6a SP,
 - 
Aleksandra Bardzińska i Zuzanna Mekwińska z klasy 2aG.
- konkurs wiedzy o zdrowiu ( w poszczególnych kategoriach):

Radosław Kosiński klasa 3aG

                                   Dominik Sęk klasa 2aG

                                   Zuzanna Wieczorek klasa 6a SP

                                   Oliwia Smacka klasa 1cSP

                                   Laura Kierek klasa 2a SP

                                   Wioletta Łachniak klasa 3a SP

Konkurs fotograficzny "Ciekawostki przyrodnicze mojej okolicy"

 

W maju br. odbył się konkurs fotograficzny zorganizowany przez LOP (opiekun Agnieszka Pilżys) i Koło Turystyczno-Krajoznawcze “Wrzeciono” (opiekun Katarzyna Rymar). Piękne zdjęcia mogliśmy podziwiać w holu szkoły. Tematem przewodnim były ciekawostki przyrodnicze gminy Suchań. 

W konkursie wzięło udział 15 osób.

Jury w składzie:

Ryszard Jamroży - dyrektor ZSP w Suchaniu

Justyna Banaszewska - psycholog szkolny

Iwona Kłyszejko - wychowawca świetlicy

nagrodziło następujących uczniów:

I miejsce :

Rozmowa z jaszczurką - Łukasz Szczerbiński kl.IIIb Gim.

II miejsce:

Urokliwe jeziorko - Barbara Bodnar kl. Vb SP

Taniec trzmiela - Kacper Pelo kl. Ib Gim.

III miejsce:

Zabytkowy kościół w Suchanówku - Oliwia Dobrzyńska kl. I b Gim.

Łąki owiane tajemnicą - Nikola Nowosińska kl. Vb SP

Wyróżnienia:

Tajemniczy las- Barbara Bodnar kl.Vb SP

Zachód Słońca w Słodkowie - Nikola Nowosińska kl.Vb SP

KONKURS RECYTATORSKI  KLAS MŁODSZYCH 

 

W dniu 27 kwietnia 2016 r. odbył się coroczny, szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej oraz oddziałów przedszkolnych. Na scenie pojawiło się po dwóch reprezentantów z każdej klasy i grupy. W sumie, mieliśmy przyjemność obserwować 16 uczestników  z wybranymi przez siebie wierszami o zróżnicowanej tematyce. Publiczność jak zwykle nie zawiodła i brawami dopingowała wszystkich artystów.

wyniki konkursu:

I m Laura Kierek  klasa 2a

II m  Jędrzej Dąbek  klasa 2 a

III m  Oliwia Mazur   klasa 2b

wyróżnienia:

Wiktoria Miazga  klasa 2c

Nina Sztuka  klasa  1 b

Agata Kwiatkowska  klasa 2c

Aleksandra Finkowiat  OP1

 

Dziękujemy uczestnikom konkursu  za

piękne chwile z poezją .Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS SŁUCHANIA MUZYKI KLASYCZNEJ

Już po raz  szósty gościliśmy zaprzyjaźnione szkoły z Chociwla, Ińska, Marianowa i Recza.

 2 czerwca odbył się Międzyszkolny Konkurs Słuchania Muzyki Klasycznej, który  patronatem objęła pani Stanisława Bodnar  Burmistrz Suchania. Zmagania konkursowe składały się z trzech etapów. W przerwach swoje talenty wokalne   i instrumentalne zaprezentowali uczniowie szkół muzycznych. Były też quizy dla publiczności. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, ale zadania  nie były łatwe. Uczestnicy musieli rozpoznać kompozytorów  i tytuły  utworów muzycznych odtwarzanych lub granych na żywo. Wyniki rozliczno drużynowo. I miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Marianowie. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z Suchania. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z Recza.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim sponsorom, dzięki którym uczestnicy i ich opiekunowie zostali nagrodzeni wspaniałymi podarunkami. 

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY

Miłośnicy mitologii greckiej  po raz drugi przyjęli nasze  zaproszenie na  Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny. Przyjechały do  nas drużyny  reprezentujące szkoły podstawowe  z Dobrzan, Marianowa i  Recza. 

Gości przywitaliśmy przedstawieniem „Historia pewnego jabłka”, które przygotowali uczniowie klasy 5a. Następnie rozpoczęły się zmagania konkursowe. Uczestnicy  rozwiązywali test z różnego rodzaju zadaniami. Wyniki były rozliczane drużynowo. I miejsce w tym roku szkolnym wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Reczu. Tytuł Eksperta Mitologii Greckiej zdobył także uczeń tej szkoły – Cyprian Guzek.

ORTOGRAFICZNE POTYCZKI

Szkolne Konkursy Ortograficzne zostały przeprowadzone 14 i 16 maja. Wzięło w nich udział 15 uczniów  szkoły podstawowej i 22 gimnazjalistów.  Zgodnie z regulaminem uczestnicy pisali dyktando i rozwiązywali test ortograficzny. Maksymalnie uczeń mógł zdobyć 100 punktów.

Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Magdalena Sawczuk  z klasy III a G i to ona zdobyła tytuł Mistrza Ortografii. Drugie miejsce zajął Wiktor Ziomek z klasy II b G, trzecie – Magdalena Wasiak z klasy II a G.

Tytuł Mistrza Ortografii Klas IV- VI wywalczyła Agata Hrabelska uczennica klasy 6b. Nieznacznie wyprzedziła Aleksandrę Zajączkowską z klasy 6a (II miejsce) i kolegę z klasy  -  Kacpra Pelo (III miejsce).

Zwycięzcy w tej kategorii wiekowej reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w Marianowie. Agata, Ola i Kacper wywalczyli 2 miejsce. Serdecznie im gratulujemy.

SZKOLNE KONKURSY RECYTATORSKIE

Co roku wiosną w naszej szkole odbywają się konkursy recytatorskie. Cieszą się one powodzeniem szczególnie wśród uczniów szkoły podstawowej.  Tym razem w  kategorii klas IV-VI wystąpiło aż 16 recytatorów.  Nie zawiedli też gimnazjaliści. Każdy uczestnik musiał przygotować dwa teksty: wiersz i fragment prozy. Komisja, która oceniała prezentacje,  brała pod uwagę dobór repertuaru i interpretację utworów.

 Najbardziej podobały się recytacje Karoliny Chudyk z klasy 5a (I miejsce w szkole podstawowej) i Aleksandry Bardzińskiej  z klasy I a G (I miejsce w kategorii gimnazjum). 

Dnia 28 kwietnia 2015r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs języka angielskiego dla uczniów klas 1-3 (Brain Twister) oraz 4-6 (Be Smart) SP. Nadrzędnym celem przeprowadzenia konkursu było pogłębienie wiadomości o miejscu i roli języka angielskiego w naszym otoczeniu i życiu codziennym. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. 

Wyróznieni i nagrodzeni zostaną następujący uczniowie:

 

klasy 4-6

I miejsce- Aleksandra Zajączkowska (6a)

II miejsce- Tomasz But (5a)

III miejsce- Natalia Sobczak (5a)

klasy I

I miejsce- Adrian Brining (1b)

II miejsce- Klaudia Smacka (1a)

III miejsce- Bartek Hołubowski (1a)

klasy III

I miejsce- Marta Zawiślak (3b)

II miejsce- Maja Kulesz (3b)

III miejsce- Julia Raniszewska (3b)

Wyróżnienia:

- Błażej Kwiatkowski (6a)

- Mateusz Wojtanowski (6a)

- Karolina Michalska (5a)

- Ada Glina (1b)

- Laura Kierek (1a)

- Antoni Poniżnik (1a)

- Amelka Andruszko (1b)

- Diana Mróz (1b)

 

OGÓLNOPOLSKI SUKCES PLASTYCZNY UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY


Malwina Michalak, uczennica z klasy I a Gimnazjum Publicznego w Suchaniu zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie plastycznym na pocztówkę Husqvarna Tour 2015! (Husqvarna Tour to  międzynarodowy wyścig psich zaprzęgów). Do udziału w konkursie zaproszono dzieci i młodzież szkolną z całej Polski. Konkurs polegał na zaprojektowaniu dowolną techniką (farby, kredki, pastele, wyklejanka) w formacie A4 pocztówki Husqvarna Tour. 

                                              

 

MAGDALENA SAWCZUK LAUREATKĄ KONKURSU POLONISTYCZNEGO!

Magdalena Sawczuk uczennica klasy 3 a  Gimnazjum Publicznego w Suchaniu została laureatką etapu wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2014/2015.

 Nasza uczennica  w finale zajęła wysokie miejsce. Uzyskała 58 punktów na 63 możliwe do otrzymania. Jest to trzeci wynik wśród wszystkich uczestników konkursu. To olbrzymi sukces Magdy i drugi już tytuł laureata  konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.  W ubiegłym roku szkolnym Magdalena została laureatką Konkursu Historycznego. Uczennica jest zwolniona z  części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego.

Magdalenie serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

OD EDUKACJI GLOBALNEJ

DO ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ŚWIAT

        

W październiku 2014 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych w Suchaniu przystąpili do przedsięwzięcia z zakresu edukacji globalnej, współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP realizując dwa projekty edukacyjne: SUCHAŃ PAMIĘTA O GLOBALNYM POŁUDNIU oraz NASZ XXI WIEK.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17 października 2014 r. w szkole podstawowej rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod nazwą „Dbajmy o las, a przyroda zadba o nas”, którego laureatami zostali:
I miejsce - Hanna Krzyżak kl. IV b
II miejsce – Patrycja Zawadzińska kl. VI a
III miejsce – Karolina Chudyk kl. V a

„JĘZYK  ANGIELSKI  MOJĄ  PASJĄ”

 

Z końcem września 9 uczniów klas drugich naszego gimnazjum podjęło wyzwanie udziału w edukacyjnym projekcie z języka angielskiego pod egidą Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” z Kalisza Pomorskiego. Celem uczestnictwa w zajęciach jest zdobycie certyfikatu A2 British Council po zdaniu egzaminu SJO EMPIK w czerwcu 2015. Miłej pracy i powodzenia!

Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu
ul.K.A.Hlonda 1

 

tel. 91 5624012 
e-mail: spsu@post.pl

 

 

godziny pracy sekretariatu 7:00-15:30

Godziny otwarcia świetlicy:

Od poniedziałku do piątku       

     07:00 - 16:00       

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu