SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „JEDZ OWOCE I WARZYWA, BĘDZIESZ ZDRÓW JAK RYBA!”

Szkolny Konkurs plastyczny odbył się dnia 7 listopada 2013r. w ZSP w Suchaniu. Przystąpiło do niego 28 uczniów z klas 1-3SP i Gimnazjum. Uczestnicy konkursu w ciągu 90 minut wykonali w dowolnej technice pracę plastyczną. Wszyscy pracowali z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Wykazali się pomysłowością i dokładnością. Prace uczniów zostały przedstawione na wystawie w holu szkoły.
Nadzór nad przeprowadzeniem konkursu sprawowały: Dorota Sikora - kierownik świetlicy i Marzenna Regucka- pedagog szkolny.

NASZE PRACE PODZIWIAJĄ W POWIECIE 

W Gminnym Domu Kultury w Suchaniu można oglądać wystawę „Tajemnice jeziora Miedwie”. Suchań to kolejna gmina, w której pojawiły się prace plastyczne powstałe w ramach zrealizowanego przez Powiat Stargardzki projektu unijnego. Na wystawę składa się piętnaście plansz z pracami plastycznymi przedstawiającymi legendy związane z jeziorem Miedwie wraz z ich opisem. Autorami prac są dzieci ze szkół podstawowych z sześciu gmin powiatu stargardzkiego (z obszaru LGD WIR) objętych projektem. Z piętnastu wyróżnionych prac plastyczno- literackich, aż pięć to prace uczniów Szkoły Podstawowej w Suchaniu.
Nagrodzeni uczniowie: II miejsce – Oliwia Staszak kl.Va
Wyróżnienia:
-Kacper Pelo kl.Vb
-Agata Hrabelska kl.Vb
-Aleksandra Zajączkowska kl.Va
-Dominika Olejarnik kl.VIc
Opiekunem szkolnym konkursu była p. Anna Szewczyk.

KONKURS PLASTYCZNY pt.:„SPORT RECEPTĄ NA ZDROWIE"


5 października w sali kinowej Stargardzkiego Centrum Kultury Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy świętował jubileusz 60-lecia. Tego dnia na gali jubileuszowej nie zabrakło także naszych uczniów. Dwie uczennice szkoły podstawowej w Suchaniu zostały nagrodzone pucharami, oraz książkami za osiągnięcia w konkursie plastycznym pt.: „Sport receptą na zdrowie”.
I miejsce zdobyła uczennica kl.VI a – Zuzanna Mekwińska, natomiast uczennica kl. VI c - Weronika Rucińska otrzymała wyróżnienie.
Szkolnym opiekunem konkursu była nauczycielka plastyki p. Anna Szewczyk.

 KONKURS PLASTYCZNY 
„PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OCHRONY PRZYRODY”
Dnia 23 października 2013 r. w szkole podstawowej komisja w składzie:
przewodniczący - Ryszard Jamroży- dyrektor ZSP w Suchaniu
członkowie: Marzenna Regucka - pedagog szkolny. Bogumiła Ozimkiewicz – wychowawca świetlicy, Iwona Kłyszejko – wychowawca świetlicy,
ogłosiła wyniki konkursu.Klasyfikacja konkursu plastycznego „Październik Miesiącem Ochrony Przyrody”
SZKOŁA PODSTAWOWA kl. I – III
I miejsce – Julia Raniszewska kl. IIb
II miejsce – Oliwia Zduniak kl. IIa
III miejsce – Bartosz Sochacki kl. IIa
Wyróżnienia: Kalina Klich kl. IIb, Weronika Zaśko kl. IIIa, Hanna Krzyżak kl. IIIb
SZKOŁA PODSTAWOWA KL. IV – VI
I miejsce - Karolina Chudyk kl. IVa
II miejsce – Weronika Rucińska kl. VIc
III miejsce – Oliwia Szulc kl. IVa
Wyróżnienia: Natalia Chudyk kl. VIa, Zuzanna Mekwińska kl. VIa, Natalia Stefańska kl. VIa.
 Organizatorzy: Agnieszka Pilżys, Dorota Zawadowska
KONKURS „MODA NA NIEPALENIE”


Mając na uwadze intensyfikację działań profilaktycznych skierowanych do młodzieży, Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie Szczecińskim i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny (organizatorzy konkursu), w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, zaprosili uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu stargardzkiego do wzięcia udziału w konkursie pn.: „Moda na niepalenie”, pod honorowym patronatem Starosty Stargardzkiego.
Cel konkursu to promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogu palenia wyrobów tytoniowych, kształtowanie asertywnych zachowań wobec palenia tytoniu oraz promowanie mody na niepalenie.
Do tegorocznej edycji konkursu nadesłane zostały 42 prace z gimnazjów i 26 ze szkół ponadgimnazjalnych.
Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. I miejsce zajęła uczennica z klasy II b – Adrianna Kłyszejko, II miejsce – Kamila Sobczak z klasy II a, wyróżnienie otrzymała Monika Ziomek z klasy III a Gimnazjum Publicznego w Suchaniu.

opiekun: Anna Szewczyk

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ 18-22.11.2013


Obchody Tygodnia Edukacji Globalnej rozpoczęły się w poniedziałek 18.11.2013r inauguracyjnym apelem. Pan dyrektor przedstawił uczniom plan obchodów oraz ogłosił konkurs na slogan „Wybierz zrównoważony styl życia” oraz zbiórkę pieniędzy na szczepionki dla dzieci z Mali.
W poniedziałek na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie zapoznali się z grami i zabawami dzieci Globalnego Południa(Uganda). Same wykonały piłki i inne przybory i wspólnie się bawili.
We wtorek 19.11.2013r odbył się pokaz mody pt. ”Jak nadać drugie życie odzieży?” oraz został otwarty sklepik „Bądź FAIR, kupuj FAIR” w którym umieszczono produkty ze znakiem sprawiedliwego handlu oraz opisem „podróży” tych produktów zanim dotrą do sklepów i naszych domów.
W środę 20.11.2013r. odbyła się prezentacja w formie wystaw wybranych krajów Globalnego Południa. W tym roku wybrano Mali, Madagaskar oraz najbiedniejszy kraj na świecie Demokratyczną Republikę Konga.W czwartek 21.11.2013r. uczniowie mogli zapoznać się z prawami dziecka (teatrzyk) i z potrawami krajów Globalnego Południa, które były serwowane dla uczniów w szkolnej stołówce. W piątek 22.11.2013r. odbyła się prelekcja „Terroryzm międzynarodowy” prowadzona przez przedstawiciela Ośrodka Debaty Międzynarodowej ze Szczecina. O godzinie 13:00 odbył się happening, w którym uczniowie rozdawali mieszkańcom Suchania ulotki nt. sprawiedliwego handlu. Na rynku odbyło się podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej, w którym uczestniczyła również p. Stanisława Bodnar – Burmistrz Suchania. Uczniowie zdali relację ze zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci z Mali, w której zebrano 370 złotych.

 „Słowo jest oknem
otwartym na rzeczywistość”

Zbigniew Herbert


Ogólnopolski Konkurs „Ojczyzny Polszczyzny” odbył się w Gimnazjum Publicznym w Suchaniu i składał się z dwóch części. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas I- III gimnazjum. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się następujący uczniowie:

1. Joanna Banasiak
2. Marcelina Sawczuk
3. Magdalena Sawczuk
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolny koordynator: D. Gałczyńska- Ortell

FESTIWAL JĘZYKÓW OBCYCH! „KOPCIUSZKI I KAPTUREK GÓRĄ!"


4 grudnia po raz kolejny spotkaliśmy się w ZSP w Suchaniu na Międzyszkolnym Konkursie Teatrzyków Obcojęzycznych w ramach Festiwalu Języków Obcych. Tym razem gościliśmy w naszej szkole SP z Siedlic oraz Gimnazjum z Recza.
Zmagania odbywały się na dwóch poziomach: szkoły podstawowe i gimnazjalne. Szczególną popularnością w tegorocznym repertuarze konkursu cieszył się spektakl „Kopciuszek” – obejrzeliśmy go aż trzy razy w językach angielskim i niemieckim i właśnie to przedstawienie zdobyło pierwszą statuetkę w kategorii szkół gimnazjalnych dla Gimnazjum w Reczu. Wśród szkół podstawowych pierwszą nagrodę otrzymali nasi goście z Siedlic za sztukę „Czerwony Kapturek”.
Nasza szkoła pochwaliła się czterema przedstawieniami. Dodatkową atrakcją naszego spotkania było wykonanie przez uczennice ZSP w Suchaniu kilku piosenek w języku angielskim, które wywołały aplauz widzów.
Już czekamy na następny festiwal!

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
II miejsce Marceliny Sawczuk i III miejsce Joanny Banasiak z klasy 3aG w Małym Finale Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny 2014 dla uczniów szkół gimnazjalnych! GRATUJUJEMY!
"POCZTÓWKA DO SIERRA LEONE” 
Karki pocztowe laureatów szkolnego konkursu plastycznego „Pozdrowienia dla Afryki” zostały wysłane do Polskiego Komitetu Narodowego „UNICEF” w Warszawie zyskując możliwość zamieszczenia w pamiątkowym albumie organizacji przed końcem 2014 roku. Trzymamy kciuki za „naszych”: Zuzię Mekwińską, Mikołaja Maliniaka i Olę Zajączkowską! Wyniki już 28 lutego!
LAUREATEM W WOJEWÓDZTWIE BYĆ...

Uczennice naszego gimnazjum: Marcelina Sawczuk z III a i Magdalena Sawczuk z II a zdobyły tytuły laureatek w wojewódzkim konkursie historycznym z elementami wos zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Dziewczyny! Jesteście wielkie!

BRAWO MARCELINA!
Kolejnym sukcesem Marceliny Sawczuk z kl.3a naszego gimnazjum jest zajęcie 5 miejsca w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla szkół gimnazjalnych zorganizowanym przez Zespół Szkół nr1 w Stargardzie Szczecińskim. Gratulujemy !!! 
0– III SP NA SZKOLNEJ SCENIE

Piękne chwile z poezją zgotowały nam ostatnio przedszkolaki i uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej. W szkolnym konkursie recytatorskim wygrała Oliwia Mazur, tuż za nią znalazła się Maja Kulesz, a trzecią pozycję przyznano Julii Kierek i Weronice Zaśko. Gratulujemy!

KONKURS „OJCZYZNY POLSZCZYZNY”

I etap Ogólnopolskiego Konkursu „ Ojczyzny Polszczyzny” już za nami! Spośród 12 uczniów szkoły podstawowej najlepsze wyniki uzyskali: Rucińska Weronika (39 pkt) i Kreczko Paweł (38 pkt) – to nasi reprezentanci w etapie rejonowym oraz Glina Laura (32 pkt), Hrabelska Agata (31 pkt), Tomaszewska Alicja (31 pkt). Gratulujemy!

„KRÓLIK Z KAPELUSZA, CZYLI CZARY NA SREBRNYM EKRANIE”

O narodzinach i rozwoju efektów specjalnych jako środka wyrazu filmowego dowiedzieli się ostatnio uczniowie kl. IV-VI SP na multimedialnej lekcji filmowej w Choszcznie, którą uatrakcyjniono projekcją obrazu „Wyspa Nim”. Jednak dopiero wizyta w „Wodnym Raju” zadowoliła wszystkich uczestników wycieczki, którzy chętnie wezmą udział w polonistycznym konkursie opisując wrażenia ze szkolnego wyjazdu.

I Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

dla uczniów szkół podstawowych

 

     Jak nazywała się koza, która wychowała Zeusa?  Komu Parys wręczył złote jabłko? Jaki kolor miała krew bogów?  Na takie między innymi pytania odpowiadali uczestnicy I Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego, który odbył się  28 maja w ZSP w Suchaniu.  Nasze zaproszenie przyjęły reprezentacje 4 szkół podstawowych: Dobrzany, Marianowo, Recz i Strachocin. Uczestnicy rozwiązywali  indywidualnie test składający się z 27 zadań, wyniki rozliczono grupowo. Zwycięzcami została trójka uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dobrzanach. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Marianowa, trzecie wywalczyli nasi uczniowie: Kacper Pelo, Mateusz Kreczko i Paweł Kreczko. Tytuł Eksperta Mitologii Greckiej zdobyła Katarzyna Wieliczko ze Strachocina. 

III MIEJSCE W POWIECIE DLA NASZEGO GIMNAZJUM! 

Reprezentacja naszego gimnazjum w komplecie przeszła do II etapu XV powiatowego konkursu ortograficznego o tytuł: „Gimnazjalnych Mistrzów Ziemi Stargardzkiej” zajmując ostatecznie III miejsce! Mimo usprawiedliwionej nieobecności szkolnej mistrzyni-Joanny Banasiak, nasi przedstawiciele stanęli na wysokości zadania zdobywając również  indywidualne osiągnięcia: tytuł wicemistrza ortografii klas pierwszych wywalczył Wiktor Ziomek, a III miejsce na poziomie klas drugich zajęła Magdalena Sawczuk. Serdecznie gratulujemy!

 Obchody  X Powiatowego Tygodnia Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia oraz Szkolnych Dni Profilaktyki pod hasłem :

 

„TERAZ TWÓJ CZAS – NA ZDROWIE! 

     

X Powiatowy Tydzień Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia oraz Szkolne Dni Profilaktyki były dla naszych uczniów, rodziców i nauczycieli okazją do poszerzenia wiedzy o zdrowym odżywianiu, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, profilaktyce chorób nowotworowych, FAS oraz zagrożeniach uzależnieniem od nikotyny, alkoholu i narkotyków. Spośród wielu zajęć edukacyjno-warsztatowych największym powodzeniem  cieszyły się konkursy o zdrowiu, które zostały przeprowadzone na każdym etapie kształcenia oraz dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Na uroczystym apelu podsumowującym obchody Pani Stanisława Bodnar, Burmistrz Suchania, wręczyła laureatom zawodów upominki i nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Suchaniu.

 

 

Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu
ul.K.A.Hlonda 1

 

tel. 91 5624012 
e-mail: spsu@post.pl

 

 

godziny pracy sekretariatu 7:00-15:30

Godziny otwarcia świetlicy:

Od poniedziałku do piątku       

     07:00 - 16:00       

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu