„Bez pomocy bliźnich
sami nie dojdziemy do niczego”.
(Nikołaj Gogol)
Kolejny rok akcji charytatywnej „Pomóżmy Adriankowi” Zakrętki zbieramy dalej! Ponad pół tony nakrętek nazbieraliśmy w ubiegłym roku -564 kg!!! Organizatorem akcji na terenie ZSP jest Samorząd Uczniowski I-III we współpracy z wychowawcami świetlicy. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu uczniów klas młodszych OP i I-III oraz ich rodzin udało się wesprzeć akcję. Cieszymy się, że mamy też swój wkład we wsparcie rodziców Adriana przy zakupie pionizatora, inwalidzkiego wózka dziecięcego oraz turnusów rehabilitacyjnych. Dziękujemy za każdą ilość zakrętek. Dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie. Jednocześnie prosimy o więcej, ponieważ akcja trwa nadal. Adrian potrzebuje stałej rehabilitacji, dlatego my, licząc na Państwa pomoc, nadal będziemy Go wspierać.
Organizatorzy: Aneta Mekwińska- opiekun SU I-III, Iwona Kłyszejko- wych. świetlicy, Bogumiła Ozimkiewicz- wych.świetlicy
WTAJ SZKOŁO!


Beztroski czas wakacji dobiegł końca 2 września i w jesiennej aurze rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013/14. Pierwszy dzień szkoły pochylił nas nad kartami tragicznej historii naszego kraju i w zadumie uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej doceniając własne szanse na nieograniczony rozwój i zdobywanie kolejnych doświadczeń. Pani Burmistrz Stanisława Bodnar i Pan Dyrektor Ryszard Jamroży przywitali przybyłych na uroczystość życząc uczniom jak najlepszych wyników w nauce, a nauczycielom owocnej pracy i wielu sukcesów. Pani Wicedyrektor Małgorzata Konopka przedstawiła uczniom ich wychowawców, aby po obejrzeniu części artystycznej apelu zabrali swoich wychowanków do klas, gdzie ostatecznie pożegnali wakacje i stawili czoła nowym wyzwaniom.

We wrześniu 2003r. rozpoczęło działalność Koło Turystyczno-Krajoznawcze Miłośników Ziemi Suchańskiej WRZECIONO w ZSP w Suchaniu. Opiekunem koła jest p. Katarzyna Rymar. Głównym celem jest poszerzenie wiedzy o regionie, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i turystyczno-krajoznawczych oraz propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu wśród uczniów i ich rodziców.  W ramach działalności koła raz w miesiącu (sobota) organizowane są piesze wycieczki w najbliższych okolicach Suchania. Ich uczestnikami są także rodzice uczniów oraz członkowie Koła Fotograficznego pod opieką p. A. Ptasznik, którzy dokumentują przebieg imprezy.  Dotychczas odbyły się 2 wycieczki: we wrześniu: Trasą rekreacyjno-przyrodniczą okolic Suchania, w październiku: Szlakiem suchańskich pomników przyrody. 
Zachęcamy wszystkich do poznawania swojego regionu i aktywnego spędzania wolnego czasu.Zapraszamy na wspólne wyprawy. 
Opiekun koła: K. Rymar
JESTEM GIMNAZJALISTĄ!


4 października 36 pierwszaków z gimnazjum przyrzekło rozwijać swe możliwości intelektualne, szanować tradycje, przestrzegać zasad
i norm zachowania. Pan Dyrektor Ryszard Jamroży pasował każdego ucznia symbolicznym ołówkiem. Życzył młodzieży mądrości, powagi oraz realizacji życiowych celów. Słowami piosenki ,,Pokonam siebie, udowodnię, że można lepiej, chcę, potrafię, jestem skałą, stać jak posąg to za mało” pierwszoklasiści zakończyli uroczystość.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Tę szczególną październikową uroczystość celebrowaliśmy
w otoczeniu zaproszonych gości, rodziców, wszystkich pracowników
i przyjaciół szkoły. Z okazji Dnia Nauczyciela nasza placówka tradycyjnie przybrała odświętny wygląd, aby uczniowie w wyjątkowy sposób mogli okazać wdzięczność swoim pedagogom. Wiele serdecznych życzeń oraz gratulacji przekazał naszym nauczycielom, emerytom i pracownikom obsługi szkoły Pan Dyrektor Ryszard Jamroży, który w kilku słowach opowiedział również o planowanych kierunkach pracy i rozwoju naszego zespołu szkół. Ciepłe słowa uznania wobec często niewdzięcznych zmagań nauczycieli padły też z ust Pani Burmistrz Stanisławy Bodnar, która wręczyła nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom. Nasze doroczne świętowanie podsumował występ artystyczny w konwencji programu telewizyjnego „Mam talent” z humorem przedstawiając scenki z życia szkoły.

KOŁO PLASTYCZNE ZAPRASZA


W październiku 2013r. rozpoczął się cykl wycieczek do Gminnego Domu Kultury w Suchaniu celem obejrzenia prac malarskich uczniów naszej szkoły - laureatów konkursu "Tajemnice jeziora Miedwie” oraz sekcji malarskiej Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Stargardu Szczecińskiego. Atrakcją okazały się Warsztaty Plastyczne dla zwiedzających zainspirowane wrażeniami z odbioru wystawy. Zachęcamy do wspólnego tworzenia i spędzania wolnego czasu!

ŚWIĘTO MATEMATYKI I NAUK PRZYRODNICZYCH


O tym, że podczas zgłębiania tajników matematyki i przedmiotów przyrodniczych można się doskonale bawić, a posiadaną z tych dziedzin wiedzę stosować w codziennym życiu, przekonali nas 
31 października uczestnicy finału szkolnego projektu. Uczniowie realizowali, dostosowane do ich poziomu wiedzy, zadania przygotowane przez nauczycieli, np. wykonali sylwetki zwierząt z brył geometrycznych oraz prace plastyczne z zastosowaniem tangramu, pokazali zastosowania Trójkąta Pascala, podzielili się swoim wyobrażeniem „Stacji kosmicznej” i wykonali modele Układu Słonecznego. Odbyły się też konkursy wiedzy z przedmiotów ścisłych. Podsumowaniem szkolnego święta było przedstawienie ekologiczne pt.: „Metamorfoza, czyli jak lekkoduch dojrzewa do rozważnych decyzji i działań...”

W ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej w naszej szkole odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci w Mali. Przyłączamy się do akcji Unicef Polska "Chcę żyć" - uratuj dziecko w Mali.  Hasło kampanii „Chcę żyć” nawiązuje do tragicznych statystyk dotyczących umieralności dzieci – w Mali, co szóste dziecko umiera przed swoimi piątymi urodzinami.  Mimo ustabilizowania sytuacji politycznej w Mali, los mieszkających tam dzieci jest nadal dramatyczny! Mali to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów świata, a ostatni konflikt w północnej części kraju doprowadził do drastycznego pogorszenia sytuacji humanitarnej.  Aby uchronić dzieci przed cierpieniem i śmiercią, UNICEF Polska rozpoczyna zbiórkę funduszy na rzecz dzieci w Mali. Nasza szkoła chce się przyłączyć do akcji. Działając razem możemy zmienić los dzieci. Chcemy, aby malijskie dzieci żyły bez głodu, chorób i strachu. Działając razem możemy się do tego przyczynić. 
Możesz wesprzeć tę akcję
„ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ”

Aby godnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości uczniowie gimnazjum wraz z młodszymi kolegami ze szkoły podstawowej w montażu słowno – muzycznym zaprezentowali znaczące fragmenty historii narodu polskiego walczącego o Wolną i Niepodległą Polskę. Przedstawione utwory poetyckie przeplatane pieśniami patriotycznymi pozwoliły spędzić szkolną uroczystość w poważnej
i wzniosłej atmosferze.


Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie
W dniach od 20 listopada do 13 grudnia 2013r. w Zespole Szkół Publicznych w Suchaniu będzie trwała akcja charytatywna pod hasłem:

„ŚWIĄTECZNA PACZKA”

W ramach akcji zbierane będą produkty spożywcze z długotrwałym terminem przydatności (słodycze, produkty w puszkach, butelkach, słoikach, sucha żywność itp.) oraz nowe zabawki. Zebrane produkty zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom naszych uczniów. Dodatkowych informacji udzielają organizatorzy akcji: Iwona Kłyszejko, Bogumiła Ozimkiewicz, Irena Pakuła i Marzenna Regucka.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej akcji. 

GWIAZDKA DLA AFRYKI
W ramach tegorocznej akcji na rzecz dzieci w Sierra Leone UNICEF Polska zbiera fundusze na przeprowadzenie kampanii szczepień dzieci przeciwko odrze, polio oraz gruźlicy. Nasza szkoła, także przystąpiła do tej akcji pod hasłem "Gwiazdka dla Afryki" Wszystkie darowizny uzyskane w ramach akcji zostaną przeznaczone na zakup szczepionek przeciwko najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego oraz na zakup przenośnych lodówek, które pozwalają na ich transport nawet do najtrudniej dostępnych miejsc w krajach rozwijających się.Wszystkie przygotowane przez dzieci prezenty zostaną wystawione na sprzedaż 18 GRUDNIA 2013r. WSZYSTKICH DARCZYŃCÓW, KTORZY ZECHCĄ WESPRZEĆ TEN SZCZYTNY CEL SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI
 Koordynator projektu: Dorota Sikora 
ŚWIĄTECZNA PACZKA 2013
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy kolejny raz wsparli nasz przedświąteczny projekt. Dzięki Waszej hojności obdarowaliśmy
24 rodziny uczniów naszej szkoły.
Niech dobro, które uczyniliście,
wraca do Was w Nowym Roku 2014.
„PÓJDŹMY DO STAJENKI PANU KOLĘDOWAĆ”


Zachwyt uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości wzbudziły tegoroczne Jasełka, przygotowane w nowoczesnej oprawie muzycznej i scenicznej przez członków szkolnego Koła Teatralnego. Wesołych Świąt!

MAGICZNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA


Otwarty dla społeczności lokalnej Kiermasz Bożonarodzeniowy pozwolił zebrać środki na zakup sprzętu nagłaśniającego do szkolnego radiowęzła.
Wszystkim, których zachwyciły wytwory pracy naszych uczniów 
i wsparli naszą akcję–serdecznie dziękujemy!

"GWIAZDKA DLA AFRYKI"


W aukcji szkolnej pod hasłem
„1 złotóweczka- 1 szczepioneczka” zebraliśmy aż 410 zł, które 20 grudnia przekazaliśmy na konto UNICEF-u.
W przyszłorocznym albumie organizacji ma szansę znaleźć się nasza kartka z pozdrowieniami- „POCZTÓWKA DO AFRYKI”!

NASZ GOŚĆ SPECJALNY


Z wielkim aplauzem i nieśmiałością przywitaliśmy w naszej szkole młodziutką piosenkarkę i blogerkę modową Margaret, która odwiedziła nas 14 stycznia. Zaciekawionym kolejami jej kariery fanom opowiedziała o swoich pierwszych krokach w branży muzycznej, przeboju Thank You Very Much, strojach estradowych i artystycznym  image’u oraz planach na najbliższą przyszłość. Margaret, właściwie Małgorzata Jamroży, udowodniła, że ciężka praca, upór w dążeniu do wyznaczonego celu oraz odrobina szczęścia pozwolą każdemu odnieść wymarzony sukces. Spotkanie z Małgosią dodało nam skrzydeł do realizacji własnych życiowych zamierzeń. Dziękujemy!

PROFILAKTYKA NA SCENIE

Tuż przed feriami, dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suchaniu, Scena Teatralna „Kurtyna” z Krakowa zrealizowała po raz kolejny w naszej szkole spektakle teatralne o charakterze eduk.– profilaktycznym: „Dzieci całego świata”– przedstawienie dla najmłodszych poruszające tematykę tolerancji i szacunku dla ludzi bez względu na płeć, urodę, sylwetkę, sposób mówienia czy sytuację materialną; „Światełko w tunelu” dla klas 4-6 SP zachęcające uczniów do korzystania z pomocy dorosłych w sytuacjach problemowych na przykładzie chłopca doświadczonego przemocą i przenoszącego ją na kolegów w szkole; „Utracone marzenia” dla gimnazjalistów jako przestroga przed lekkomyślnością i podejmowaniem, często tragicznych w skutkach, nierozważnych decyzji.

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY


W tym roku cała szkoła poszła na wagary, bo... nie było lekcji! Starsze klasy podstawówki i całe gimnazjum trzema autobusami wyjechały świętować pierwszy dzień wiosny do Kina Helios Outlet w Szczecinie na „Kamienie na szaniec”. Klasy młodsze wraz z wychowawcami udały się kolorowym korowodem pożegnać Marzannę, aby na pewno prędko do nas nie wróciła. Tym razem wszystkie nieobecności zostały usprawiedliwione!!!

NASI DRUHOWIE LIDERAMI W DOLICACH


Druh Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Maciej Hrabelski z II b naszego gimnazjum zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Tytuł wicelidera w kategorii szkół podstawowych wywalczył Alan Szubert. Dziękujemy Krystianowi Kwiatkowskiemu – absolwentowi naszego gimnazjum i zawodowemu strażakowi, który zaszczepił w naszych kolegach wiarę w zwycięstwo dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniem! 

MŁODZI  GŁOSUJĄ!

 

Celem zwiększenia uczestnictwa młodych ludzi  w życiu publicznym i zachęcenia ich do świadomego udziału w wyborach dzięki Centrum Edukacji Obywatelskiej zorganizowaliśmy w naszej szkole Młodzieżowe Wybory do Parlamentu Europejskiego pod hasłem „Bądźmy dobrymi obywatelami, głosujmy za Europosłami”. Przy okazji dziesiątej rocznicy wstąpienia Polski do UE nasi gimnazjaliści przypomnieli sobie zadania i uprawnienia Parlamentu Europejskiego oraz zasady wyborcze projektując ulotkę pt. ,,Masz wybór, masz głos". 


„ CITIUS, ALTIUS, FORTIUS”

DNI OLIMPIJCZYKA W SUCHANIU

15 czerwca był dla nas dniem szczególnym. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi przeżywaliśmy Powiatowe i Gminne Dni Olimpijczyka, które rozpoczęły się defiladą pocztów sztandarowych prowadzonych przez Stargardzką Orkiestrę Dętą. Nasze obchody zaszczycili znakomici olimpijczycy: Ryszard Chybiński, Janusz Olszewski, Agnieszka Skrzypulec, Władysław Wojtakajtis, Dorota Brzozowska, Oskar Krupiecki, Rajmund Zieliński, Krzysztof Pierwieniecki i Henryk Wawrowski. Podczas uroczystości pan Stanisław Kopeć, Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, wręczył naszej szkole podstawowej złotą odznakę „za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego” na ręce pana dyrektora Ryszarda Jamroży za szczególne zasługi w popularyzowaniu sportu, propagowaniu idei olimpijskiej i jej wartości oraz promowaniu jej w różnych środowiskach. Święto przebiegło zgodnie  z nowożytnym ceremoniałem olimpijskim, podczas którego wielu wzruszeń dostarczyła prezentacja flagi olimpijskiej przez naszych najmłodszych uczniów oraz wypuszczenie balonów w kolorach kół olimpijskich. Następnie, w holu budynku szkoły,  nasi goście byli świadkami odsłonięcia nowego miejsca pamięci o Januszu Kusocińskim, którego imię nosi nasza szkoła podstawowa od 1987 roku. Jednak wielu uczniów, przybyłych uczestników i mieszkańców Suchania czekało na wydarzenia sportowe: turniej piłki nożnej o puchar Burmistrza Suchania i I Bieg Kusego– Suchań 2014, który wzbudził największe sportowe doznania i zgromadził na swej trasie rzesze kibiców. Nasza olimpijska impreza już się zakończyła, ale dzięki obecności Kusego sportowy duch igrzysk pozostaje w murach naszej szkoły oraz sercach uczniów i nauczycieli. 

 

ABSOLWENCI – CZAPKI 
Z  GŁÓW!

 

Przy dźwiękach poloneza, wśród wzruszeń i powinszowań pożegnaliśmy 41 absolwentów naszego gimnazjum. Wyjątkowa szkolna uroczystość była okazją do wręczenia listów gratulacyjnych dla rodziców za ich wkład w wychowanie najpilniejszych uczniów klas III, nagród Burmistrza Suchania, złotych tarcz i książek za wyniki w nauce, pracę na rzecz szkoły i sukcesy w konkursach pozaszkolnych. Najwięcej gratulacji tego dnia zebrali: Marcela Sawczuk, Joasia Banasiak, Jola Gorczyca i Szymon Cybulski. Pan Ryszard Jamroży, nasz dyrektor, osobiście uścisnął dłoń każdemu opuszczającemu szkołę życząc im udanych wakacji i powodzenia. Spotkanie zakończyła doroczna gala rozdania Gimprize’ów, która doceniła oryginalne osobowości naszych absolwentów wzbudzając salwy śmiechu i burzę braw. Żegnajcie! Wielu sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych!

Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu
ul.K.A.Hlonda 1

 

tel. 91 5624012 
e-mail: spsu@post.pl

 

 

godziny pracy sekretariatu 7:00-15:30

Godziny otwarcia świetlicy:

Od poniedziałku do piątku       

     07:00 - 16:00       

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu