Remonty w szkole

 

Za sprawą Burmistrza Suchania udało się w trakcie wakacji zrealizować kilka ważnych remontów poprawiających estetykę szkoły i warunki lokalowe uczniów. Powstała nowa klasa dla trzeciego oddziału klasy I-ej, zrobiliśmy piękną toaletę dla chłopców grup dzieci klas ,,0’’-III, zrobiliśmy remont piwnicy, boksy w szatni dla uczniów, wymianę stolarki okiennej i ocieplenie ciągu sportowego. Konserwatorzy szkolni i pracownicy Urzędu Gminy wykonali w czasie wakacji naprawdę bardzo solidną pracę, za którą wyrażam  serdecznie podziękowanie.

 

                                                                                                                                                   Dyrektor ZSP Suchań

INAUGURACJA  ROKU  SZKOLNEGO  2014/15

 

    I tym razem nowy rok szkolny rozpoczęliśmy w gronie zaproszonych gości, rodziców i całej społeczności uczniowskiej. Pani Stanisława Bodnar, Burmistrz Suchania, życzyła uczniom   i nauczycielom owocnej pracy, a Pan Ryszard Jamroży, dyrektor szkoły, w szczególny sposób przywitał naszych najmłodszych kolegów i opowiedział o zmianach w budynku zespołu szkół powstałym dzięki wakacyjnym remontom. Pani wicedyrektor Małgorzata Konopka poinformowała nas o zmianach w organizacji pracy szkoły od  
1 września i przedstawiła nowych wychowawców klas. Uroczystość powitania nowego roku szkolnego zakończył występ piątoklasistów, którzy zapewnili, że za 10 miesięcy znów będą wakacje!

 

„ MY Z NIEGO WSZYSCY... ”

 

27 września minęła 75 rocznica powstania  Polskiego Państwa Podziemnego. Na apel Instytutu Pamięci Narodowej oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej nasza szkoła z entuzjazmem przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji upamiętnienia tego wydarzenia.
Z tej okazji na uroczystą wieczornicę zaprosiliśmy przedstawicieli Związku Kombatantów ze Stargardu Szczecińskiego oraz mieszkańców naszej gminy, którzy z dziecięcych lat pamiętają piekło wojny. Goście ze wzruszeniem obejrzeli montaż słowno- muzyczny oraz prezentację multimedialną o II wojnie światowej, śpiewali pieśni wojenne, wspominali wydarzenia sprzed 75 lat. Pan Lech Drozd, prezes związku, i jego zastępca, pan Franciszek Budzyński, opowiedzieli obecnym swoje historie wojenne. Na zakończenie uroczystości pan dyrektor  Ryszard Jamroży  wraz z zastępcą Burmistrza Suchania, panem Bartłomiejem Dąbkiem, wręczyli gościom podziękowania za udział w spotkaniu i wspomnienia z dawnych lat.   

 

 

NASZYM  NAUCZYCIELOM ...

 

Wraz z przybyłymi gośćmi 13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Nasi pedagodzy przyjęli serdeczne gratulacje, życzenia wielu sił i wytrwałości w wykonywaniu trudnego zawodu oraz podziękowania za zaangażowanie w kształcenie swoich wychowanków od pani Stanisławy Bodnar, Burmistrza Suchania i pana Ryszarda Jamrożego, Dyrektora ZSP w Suchaniu, którzy wręczyli nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły. Z uśmiechami na ustach rozeszliśmy się do klas po obejrzeniu humorystycznego występu uczniów klas II  gimnazjum pt. „Z życia szkoły” przygotowanego na zakończenie uroczystości.

 

 

 

UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY…

 

 

23 października 2014 r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Gimnazjum Publicznego w Suchaniu. Jak co roku, uroczystość miała wyjątkowy charakter.

Na początek uczniowie musieli pokonać kilka „kocich” konkurencji, aby zasłużyć na miano gimnazjalistów. Przedstawiciele klas pierwszych rywalizowali w plątaniu włóczki na czas, a także udowadniali, że są pilnymi uczniami, odpowiadając na pytania z różnych przedmiotów. Nasi pierwszoklasiści wykazali się szczególnymi umiejętnościami podczas malowania swego wychowawcy z zamkniętymi oczami. Ogromne wrażenie zrobiły kocie przebrania prezentowane przez dziewczęta z klas 
Ia, Ib i Ic. Wszyscy uczniowie zdali swój pierwszy egzamin gimnazjalny, wykazując się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i wiedzą.

Naszym pierwszakom życzymy samych sukcesów i wytrwałości
w wypełnianiu złożonej przysięgi.

                                                                     Organizatorzy

 

 

 

„POLSKO!  NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ ...”

 

96 lat temu Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli. 
Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej. Przeplatane pieśniami patriotycznymi  fragmenty kilkusetletniej historii narodu polskiego walczącego  o Wolną i Niepodległą Polskę pozwoliły nam uczestniczyć w szkolnej uroczystości w poważnej 
i wzniosłej atmosferze.

 

 

W dniach od 17 listopada do 12 grudnia 2014r.

w Zespole Szkół Publicznych w Suchaniu 

zostanie przeprowadzona akcja charytatywna pod hasłem:

„ŚWIĄTECZNA PACZKA” .

W ramach akcji zbierane będą produkty spożywcze z długotrwałym terminem przydatności (słodycze, produkty w puszkach, butelkach, słoikach, sucha żywność itp.) oraz nowe zabawki. Zebrane produkty zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom naszych uczniów.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej akcji.

 

 

 

EDUKACJA   GLOBALNA   2014

            Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym w ramach Edukacji Globalnej "Od Edukacji Globalnej do odpowiedzialności za świat". Jednym z jego aspektów jest przybliżenie uczniom i społeczności lokalnej zasad sprawiedliwego handlu Fair Trade.

 

 

 

 mmmmmmm PODZIĘKOWANIE

 W miesiącu październiku w naszej szkole prowadziliśmy charytatywną zbiórkę na rzecz niepełnosprawnej dziewczynki IGI MAJEWSKIEJ, która urodziła się z wieloma wadami rozwojowymi. Istnieje szansa, że Iga może chodzić na własnych nogach bez protez ale potrzebny jest szereg kosztownych operacji, które wykonać można za granicą. Nasi uczniowie, pracownicy, rodzice, oraz sportowcy z KS Orkan chętnie włączyli się do akcji zbierania funduszy na rzecz IGI. W ramach prowadzonych zbiórek zebraliśmy kwotę: 912, 79 zł. Zebrane środki zostały przekazane rodzicom na szkolnym apelu, na którym obecna była również mała IGA. Rodzice są wdzięczni za okazaną pomoc i zaangażowanie wszystkim biorącym udział w zbiórce funduszy.

 

 

FESTIWAL  JĘZYKÓW  OBCYCH

 

    W repertuarze tegorocznego święta języków obcych w naszej szkole znalazły się trzy przedstawienia przygotowane przez nauczycieli i uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

   Klasa 3b sp zaprezentowała anglojęzyczny teatrzyk „Tiger! Hurry!”, klasa 6b pochwaliła się sztuką „Jaś i Małgosia” w języku niemieckim, a uczniowie 2a gimnazjum wystąpili z angielsko-niemieckim spektaklem pt. „Babcia i Piraci”. Pani Małgorzata Konopka, wicedyrektor szkoły, podziękowała aktorom za wspaniałą lekcję języków obcych i wręczyła dyplomy uznania za wysiłek włożony w przygotowanie szkolnego festiwalu.

 

„ MAGICZNE  ŚWIĘTA...”

 

Po raz trzeci w Zespole Szkół Publicznych w Suchaniu zostanie zorganizowany KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY.

Uczniowie klas O-VI SP i kształcenia specjalnego wraz z wychowawcami, nauczycielami plastyki, wychowawcami świetlicy oraz rodzicami są zaangażowani w przygotowanie stoisk z ozdobami świątecznymi. Efekty tych działań będzie można zobaczyć  na kiermaszu świątecznym, na który serdecznie zapraszamy 17 grudnia 2014r w godz. 9:30-14:30.

Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na rzecz Samorządu Uczniowskiego

 

 

II  MIEJSCE  W  KONKURSIE  OGÓLNOPOLSKIM

 

Projekt edukacyjny „Suchań pamięta o Globalnym Południu” opracowany i zrealizowany przez nauczycieli ZSP w Suchaniu został laureatem ogólnopolskiego konkursu z zakresu Edukacji Globalnej zajmując II miejsce. Brawo!!!

GIMNAZJALIŚCI  KOLĘDUJĄ

 

Jak co roku, tuż przed bożonarodzeniową przerwą w nauce, dziewczynki z klas starszych naszego gimnazjum zaprosiły na świąteczne występy w holu naszego budynku. Przez trzy dni uczniowie i pracownicy szkoły z przyjemnością słuchali repertuaru popularnych kolęd w języku angielskim i niemieckim.

 

PODZIĘKOWANIA DLA DARCZYŃCÓW

 

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,

ponieważ wszelkie dobro,

które dajemy,

zatacza koło i wraca do nas.”

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które udzieliły wsparcia w realizacji szkolnego projektu 

„Świąteczna paczka 2014”

Dziękujemy Wam drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele za to, że potraficie dzielić się z innymi, za zrozumienie, życzliwość i zaangażowanie. Dzięki Waszej hojności obdarowaliśmy świątecznymi paczkami 25 rodzin uczniów naszej szkoły.

Niech dobro, które uczyniliście, wraca do Was w Nowym Roku 2015.

 

                                     Z życzeniami wszelkiej pomyślności – organizatorzy projektu.

 

ZWIERZAKI ZE SCHRONISKA DZIĘKUJĄ ZA WSZYSTKIE PREZENTY I CZEKAJĄ NA ADOPCJĘ!

 

 

Samorząd Uczniowski w imieniu zwierząt ze schroniska w Kiczarowie dziękuje wszystkim zaangażowanym w akcję „Zostań Mikołajem dla zwierząt ze schroniska”.         

 

Ilość przekazanych darów była naprawdę imponująca. Kolejny raz okazało się, że uczniowie naszej szkoły mają ogromne serca.

 

11.12.2014r. przedstawiciele SU zaangażowani w akcję osobiście przekazali wszystkie prezenty podczas wizyty w schronisku. W zamian otrzymaliśmy trudną, ale jakże pouczającą lekcję odpowiedzialności. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!                                                                                                                                                                          Samorząd Uczniowski

 

,,OŁÓWEK DLA AFRYKI”

  

W ramach akcji ,,OŁÓWEK DLA AFRYKI” „Świat unoszony jest oddechami dzieci idących do szkoły” zbieramy w naszej szkole przybory szkolne takie jak: ołówki, kredy, kredki, długopisy, gumki. Na świecie żyje 2 miliardy dzieci. Na każde 100 dzieci 17 nigdy nie pójdzie do szkoły. A przecież każde z nich ma prawo do nauki. Jeden ołówek potrafi zdziałać więcej niż nam się wydaje. Dzięki niemu każde dziecko może pójść do szkoły, może się uczyć. Chcemy spowodować, by posłanie ucznia do szkoły nie było zbyt wielkim dla rodziców czy  krewnych wydatkiem,  dlatego też pomóżmy im i przyłączmy  się do tej  akcji.

Termin zbiórki przyborów do 25 lutego 2015r.  Miejsce  zbiórki świetlica szkolna .

PROSIMY O WSPARCIE Z GÓRY DZIĘKUJEMY  WSZYSTKIM ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI.

                                                                                                                                                                                                                                           

                                              

 

AKCJA "GÓRA GROSZA" ZAKOŃCZONA!

 

Celem akcji Góra Grosza jak co roku jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. W tym roku w akcję włączyły się najmłodsze dzieci z klas I-III i oddziałów przedszkolnych. 

Wspólnie zebraliśmy 946.05 zł!

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz uczniom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowani byli w tę akcję. W szczególności podziękowania należą się tym, którzy liczyli zebrane pieniądze. Było tego bardzo dużo, bo aż  42 226 sztuk monet (czterdzieści dwa tysiące dwieście dwadzieścia sześć sztuk monet)!!! W tym:

23 915- jednogroszówek,

10 210 -dwugroszówek,

7188- pięciogroszówek,

628 -dziesięciogroszówek,

230- dwudziestogroszówek,

43 -pięćdziesięciogroszówki,

11- złotówek i 1 moneta dwuzłotowa!

Groszaki  liczyliśmy przez 4 tygodnie!

Monety zapakowaliśmy w 6 paczek o łącznej wadze ok. 100 kg!  

NOWY RADIOWĘZEŁ W SZKOLE 

 

     Drodzy rodzice i uczniowie informujemy Was, że w naszej szkole działa już szkolny radiowęzeł. Został on zakupiony z funduszy zebranych w ubiegłym i bieżącym roku podczas kiermaszu bożonarodzeniowego. Zebraliśmy kwotę, która pozwoliła nam zrealizować planowany zakup. To dzięki Waszej hojności i zaangażowaniu, drodzy uczniowie i rodzice możemy słuchać informacji, muzyki przez głośniki, które rozmieszczone są w całej szkole. Uczniowie z gimnazjum wraz z opiekunem podjęli się prowadzenia tej działalności.

 

SUKCES NASZEJ UCZENNICY 

 

 

     Dnia 25 marca w Zespole Szkół nr1 im.MieszkaI w Stargardzie Szczecińskim odbył się Powiatowy Konkurs Geograficzny "Czy znasz świat" Nasze gimnazjum godnie reprezentowali: Aleksandra Broszko (IIIa), Magdalena Sawczuk (IIIa), Davyd Mruz (IIIb) i Radosław Kosiński (IIa). Wszyscy uczniowie wykazali się dobrą znajomością obiektów i krain geograficznych. II miejsce w konkursie zajęła Magdalena Sawczuk.

 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY pt. ,,MLEKO PIJE - ŚWIAT PODBIJE”

25 marca 2015r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt.  ,,MLEKO PIJE -  ŚWIAT PODBIJE” Głównym celem konkursu jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii. Głównym celem konkursu było nakłonienie wszystkich wychowanków do wypicia codziennej porcji zdrowego mleka bogatego w wiele witamin i pokazanie im  jak bardzo ważny jest ten napój dla rozwoju  każdego człowieka.                                                                 

 

DNI  BEZPIECZNEGO  INTERNETU  2015

 

 

Hasło przewodnie tegorocznej kampanii DBI „Razem tworzymy bezpieczny Internet” uświadomiło naszym uczniom i ich rodzicom wpływ działań każdej osoby korzystającej z Internetu na bezpieczeństwo w sieci.

W oparciu o stronę www.dzieckowsieci.pl skupiliśmy działania na przeprowadzeniu przez wychowawców, psychologa i pedagoga szkolnego zajęć edukacyjno-wychowawczych dotyczących cyberprzemocy i sposobów jej unikania, prezentacji projektu helpline.org.pl, organizacji konkursów plastycznych i wiedzy o bezpieczeństwie w sieci oraz rozprowadzeniu specjalnego numeru gazetki Szkolny Biegacz. Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w warsztatach nt. „Internet więcej niż zabawa – to Twoje życie. Zagrożenia i pułapki życia młodzieńczego. Prawa i konsekwencje prawne”. 

 

PODZIĘKOWANIE DARCZYŃCOM

W naszej szkole została zakończona akcja  charytatywna  ,,OŁÓWEK DLA AFRYKI”. Dziękuję wszystkim darczyńcom w imieniu tych, którzy sami nie będą nigdy mieli okazji by podziękować.

 To dzięki Waszej otwartości na pomoc drugiemu człowiekowi, dzieci

w najbiedniejszych krajach będą mogły chodzić do szkoły, zdobywać wiedzę, polepszyć w przyszłości swój byt i spełniać swoje marzenia. Nigdy nie poznają swoich dobroczyńców, ale będą wiedzieć, że są ludzie, którzy

 o nich myślą i potrafią się z nimi dzielić tym, co mają. Przybory szkolne zostały wysłane  drogą morską za pośrednictwem  Fundacji ,,Redemptoris Missio" do Sierra Leone

W imieniu wszystkich obdarowanych dzieci dziękuję serdecznie za Wielkie Serce i każdy, najdrobniejszy nawet przedmiot.

                                                               

                                               

 

SUKCESY MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

Z NASZEJ SZKOŁY

 

            31 marca 2015 roku w  II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Stargardzie Szczecińskim odbyły się powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponad gimnazjalnych naszego powiatu, pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej miał na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

            Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii Szkół Podstawowych - Igor Krzysztofik i Alan Szubert oraz  w kategorii gimnazjów - Łukasz Woźniak i Maciej Hrabelski

            Zwycięzcami poszczególnych kategorii, zostali uczniowie naszej szkoły:

Igor Krzysztofik i Łukasz Woźniak zajmując pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Tym samym wywalczyli udział w eliminacjach wojewódzkich. Alan Szubert i Maciej Hrabelski zdobyli również świetne wyniki, obaj zajmując trzecie miejsca.

           

            W dniu 25 kwietnia 2015 roku w Resku (powiat łobeski)  Igor Krzysztofik i Łukasz Woźniak brali udział w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W kategorii gimnazjów Łukasz Woźniak dotarł do finału zajmując w nim ostatecznie 5 miejsce.

                                                               

                                           

 

W sobotę, 25 kwietnia członkowie kola turystyczno-krajoznawczego WRZECIONO, wraz z rodzicami i nauczycielami wspólnie, aktywnie spędzili wolny czas. Jednocześnie kontynuowali w ten sposób  idę poznawania swojego regionu. Uczestnicy mieli możliwość podziwiania piękna wiosennej przyrody, obserwacji zwierząt. Udało się im także odnaleźć gniazdo orła. Na zakończenie odbyło się ognisko. Dziękujemy za gościnę Panu Adamowi Banasiowi, który po raz kolejny zaprosił nas do  swojego pięknego ogrodu. Humory i pogoda dopisały. Do zobaczenia w maju!

 

 

 

Dnia 28 kwietnia 2015r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs języka angielskiego dla uczniów klas 1-3 (Brain Twister) oraz 4-6 (Be Smart) SP. Nadrzędnym celem przeprowadzenia konkursu było pogłębienie wiadomości o miejscu i roli języka angielskiego w naszym otoczeniu i życiu codziennym. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. 

 

MŁODZI GŁOSUJĄ

Nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi głosują". W jej ramach 30 kwietnia odbyły się młodzieżowe wybory prezydenckie. Uczniowie naszego gimnazjum mogli poczuć się na chwilę dorosłymi i wziąć udział w jednej z najważniejszych form aktywności obywatelskiej - demokratycznych wyborach. Komisja wyborcza przygotowała miejsce wyborów, listy uprawnionych, karty wyborcze. W głosowaniu wzięło udział 119 osób, oddano 117 głosów ważnych. Frekwencja wyniosła 88%. Wybory poprzedziła kampania profrekwencyjna - lekcje na temat roli prezydenta, gazetka szkolna, plakaty. 

 

Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu
ul.K.A.Hlonda 1

 

tel. 91 5624012 
e-mail: spsu@post.pl

 

 

godziny pracy sekretariatu 7:00-15:30

Godziny otwarcia świetlicy:

Od poniedziałku do piątku       

     07:00 - 16:00       

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu