Aktualności

Szanowni Państwo,

Chciałbym poruszyć temat zakupu ćwiczeń do klas I na rok szkolny 2014/15,  które  obecnie proponowane są szkołom przez wydawnictwa do podręcznika ministerialnego. Jak wiecie nasze szkoły, weszły w nowym roku szkolnym w  innowacyjny projekt ,,Włącz myślenie…. Który zabezpiecza obudowę dydaktyczna. Na dzień dzisiejszy, grupa nauczycieli klas I-III pisze scenariusze do zajęć innowacyjnych ( Państwo z tego zrezygnowali) i  w ramach tego projektu  na ten czas uważam, że nie ma po co zamawiać ćwiczeń np. WSiP lub innych nie znając treści scenariusza. Pierwsze scenariusze do klasy I będą już na początku sierpnia przynajmniej do Państwa wiadomości. W  mojej ocenie albo realizujemy innowacyjny program, który pobudzi dzieci do doświadczeń, aktywności i będzie wymagał dużego zaangażowania dzieci i nauczycieli, albo kupujemy ćwiczenia które stosują ,,stara ‘’  metodę podawczą typu zaznacz, zakreśl. Przecież nie o to nam chodzi w tym projekcie!

 Ponadto scenariusze są w  swojej  w treści  są połączone z elementarzem MEN, natomiast różne ćwiczenia różnych wydawnictw , nie zawsze będą pokrywały się z tematyką z elementarza. Na przykład wprowadzenie literki S w elementarzu MEN jest na podstawie komiksu ,,smoki w kosmosie’’ a np. w ćwiczeniach  wydawnictwa MAC nasza klasa literka S wprowadzona jest na podstawie wyrazu sad. Chodzi o to, aby nie wykonywać podwójnej pracy bo na to nie będzie czasu, a przede wszystkim mamy realizować program innowacyjny, metodami poszukującymi nie podawczymi jak w większości zakładają ćwiczenia. Owszem w ramach środków MEN ( 50 zł ) na dziecko można dokupić np. zeszyty do kaligrafii  lub  wycinanki  lub materiały piśmiennicze które będą wykorzystane do realizacji projektu i to nie będzie kolidować z naszymi zamierzeniami. Jeśli jednak będzie jakieś wydawnictwo, które oprze ćwiczenia na elementarzu to można je zamówić, ale poczekajmy z tą decyzją do sierpnia, kiedy poznamy scenariusze. Proszę o wzięcie  pod uwagę moich słów, gdyż zgodnie z listem intencyjnym szkoły przystąpiły do projektu, a sam projekt będzie co miesiąc monitorowany, więc nie może zakładać zakłóceń w postaci trochę pracujemy na scenariuszu, trochę na innych,  nie połączonych w treści ze sobą ćwiczeniach. Reasumując wstrzymujemy się z zakupem ćwiczeń do sierpnia nie kupujemy ich wcale.

 

 

Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu
ul.K.A.Hlonda 1

 

tel. 91 5624012 
e-mail: spsu@post.pl

 

 

godziny pracy sekretariatu 7:00-15:30

Godziny otwarcia świetlicy:

Od poniedziałku do piątku       

     07:00 - 16:00       

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Zespół Szkół Publicznych w Suchaniu